2005 / 2006

Meie käesoleva aasta avapidu toimus reedel, 11.novembril Vabaõhumuuseumis. Siis oli poolteist tundi meie päralt Kolu kõrtsi tallialune ja hiljem toimus rahvuslik mänguprogramm.

Aega jäi muuseumis ringi kaeda (tõsi küll, novembris enam kõikidesse hoonetesse paraku sisse ei lastud) ning kiigeplatsil kiikuda.

Ehkki sellel aastal projektis osalejad on küll juba n-ö vanad tegijad, ootasime igalt koolilt siiski paariminutilist tutvustust (vanadele sõpradele tere ütlemist).

Kaasa tuli võtta ka oma piknikukorv meelepärasega ja loomulikult hea tuju.

Kava:
13.15    Kogunemine Kolu kõrtsi tallialusesse
13.40    Avasõnad
13.50    Koolide lühitutvustused
14.45    Avatakse piknikukorvid
15.00    Rahvuslikud mängud, jalutuskäigud muuseumi territooriumil, kiikumine
17.00    Algab kodutee

Talli broneering algas 13.30 ja lõppes 15.00,.

Tallinna Nõmme Gümnaasiumi õpilase Mattiase avakõne:
(Mattias sammub tähtsalt lavale ja alustab kõlavalt!)
Tere päevast kõigile projektis “Lugeda on mõnus “ osalejatele!
(Ehmub, jõllitab oma paberit, keerab lehele teise külje, tekkib nõutu paus. Jätkab õnnetult.)
Minu kõne…. Siin on osa teksti täiesti loetamatu… Vihm, vihm on kõik ära rikkunud… Ei, siiski, puudu on ainult omadussõnad, aga ma ei jõua ju siin praegu üksinda uut kõnet koostada. (Mõtleb. Vaatab lootusrikkalt saali poole. Kahtleb veidi.)
 Aga järsku te tulete mulle appi? Olete nõus? Liis, Merlin, tulge ja pange teie sõnad kirja. No nii, kes pakub esimese omadussõna? Veel… (Osutab käega, kuni sõnu koguneb parasjagu. See tähendab 20.)
Kas panite kirja? Oot, aga nii ei lähe. Ma pean ikka enne esinemist natukene harjutama ka.
(Tormab minema. Liis ja Merlin aitavad sõnad õigetes käänetes ütlemise järjekorras trükitähtedega lünkadesse kirjutada. Mattias saab aega kõnet lugeda. Tormab lavale tagasi viimasena, kui teiste koolide esinemised on ära kuulatud. Hingeldab. Väike paus. Seejärel uhkelt ja kõlavalt.)

Tänasel ARMSAL ja KARVASEL novembrikuu pärastlõunal on siia Rocca al Mare vabaõhumuuseumi TUPSULISSE tallialusesse kogunenud ILUS ja SOE seltskond. Algamas on projekti “Lugeda on mõnus” KALLIS kuues tegutsemisaasta. Tervitame projekti koordinaatoreid: KIIRET Anut ja RIKAST Helet ning kõiki teisi  KÜLMI  ja PISUT LUMISEID õpetajaid, kellel on ikka jätkunud SUPER jõudu meiega jännata. Mul on hea meel juba mitmendat aastat kohtuda VIHMASTE õpilastega Rakkest, Kilingi-Nõmmelt, Viljandist, Tõrvast, Võhmast,  Kadrinast ja Tallinnast. Loomulikult tahan tervitada alati PÄIKSELISI ja MUHKLIKKE osalejaid Tallinna Kurtide Koolist ja Tartu Hiie Koolist. Rõõmuga võtame oma KOLEDASSE seltskonda vastu SOMBUSED näod Pärnu Ühisgümnaasiumist. Lõpetuseks tahaksin kõigile soovida VANU ettevõtmisi, VÄRVILISI ja HAISVAID    mõtteid raamatute analüüsimisel, ühesõnaga MÕNUSAT  lugemisaastat.

Vabaõhumuuseum
Vabaõhumuuseumi tee 12.
Ring kaardil on eksitav, selle tegi programm ja ei ole meie üritusega kuidagi seotud.
<>