Lugeda on mõnus
2005 / 2006


avalehele
  Teatrikülastus


Reedel, 10. veebruaril 2006.a. käisime
VAT Teatris vaatamas ungari kirjaniku Ferenc Molnari noorteromaani põhjal tehtud  etendust  "PAL-TÄNAVA POISID".

Pilet maksis 72 EEK.
Etendus algas kell 16.00

Etenduse dramatiseeris ja lavastas Aare Toikka
Lava- ja helikujundaja oli Kaspar Jancis
Mängisid Janek Sarapson, Tanel Saar, Margo Teder ja Kaspar Jancis

Romaan "Pal-tänava poisid" kuulub aegumatu temaatika, põneva süzhee ja värvikate karakteritega kindlalt laste- ja noortekirjanduse klassikavaramusse.

Õpilaste arvamused:

See et näitlejad tegid kõiki neid osasid väga hästi ja oli natuke naljakas ka. Raamatust oli natuke kergem aru saada sest need osatäitjad kes näidendis olid neid oli nii vähe et sõjas polnud midagi aru saada.ja ma ei saanud sellest ka aru, et raamatus suri nemescek ära aga näidendis oli ta seal vanaks elanud ja täitsa terve.Tegelikult ma ei arvanud et kellegil oleksid olnud sellised paksud prillid ja et keegi oleks olnud selline naiselik ja et keegi puterdaks nii ja et keegi nätsutaks nii üldse oli kõik nii naljakas.Mulle meeldis raamat rohkem sest kui ma poleks ennem raamatut lugenud siis ma arvan jah et mulle oleks meeldinud aga kuna raamat oli huvitavam siis oli etendus igavam....!! Kertu...!!!!

* * *

Etenduse juures meeldis mulle kõige rohkem see,et üks näitleja mängis mitu osa!!!! See kah et kui Nemecsek tegi Feri Atsile ära sõjas ja Feri Ats kukkus pikali! See meeldis kah päris palju,kui Feri Ats lõpus palus minna teistel poistel ja paluda vabandust Nemecseki käest,et nad väiksematelt need kuulid ära võtsid ja pidid tagasi andma! Sisul oli see erinevus,et kui need Pal-tänava poisid juba vanad olid,siis nad meenutasid seda kõike,aga raamatus ei olnud neid mehi seal! Ja need tegelased ei olnud sellised nagu ma raamatus ette kujutasin,sest et teatris olid tegelased palju lahedamad! Etendus meeldis mulle rohkem kui raamat sest et seal oli kõik muusika ja tegevus selgelt ära toodud!Aga raamatus ju nii selgelt seda kõike välja ei olnud toodud,aga jah etendus oli ikka tõesti super!  Janne Jõe!

* * *

Mulle meeldis iseenesest etendus väga. Ma ei oleks uskunudki alguses, et vaid 4 näitlejat on, aga see tegigi etenduse huvitavamaks ja samas ka naljakamaks.Kindlat lemmikesinejat polnudki, sest kõik etlesid omamoodi hästi. Raamatuga ei anna etendust ikka üldse võrrelda.Etendus oli poole naljakam ja lõbusam kui raamat.Alguses kui sain teada, et lähme seda etendust vaatama, siis mõtlesin, et mina sinna kindlalt ei lähe, sest raamat ju mulle ei meeldinud, kuid lõpuks sain aru, et etendus võib olla poole kiftim!:) Lava kujundus oli kah tore!Seal just eriti palju asju polnud, aga see selle põnevaks tegigi.Hästi tore oli see kuidas oli sõjakäik.See oli ikka tõeliselt naljakas. Nende KIT'iühing oli kah vägev. Kõige rohkem meeldis mulle see koht kuidas Nemecsek üksinda botaanikaaeda läks.See oli ikka päris jube kuidas teda siis sinna vette kasteti ning pärast neid Paztoreid samamoodi. Etendus oli ikka tõeliselt tore !! Liisa !

* * *

Teater ja raamat on natuke erinevad, kuid on ka palju ühist. Teatris sai sellest raamatu põhimõttest paremini aru aga raamatus oli jällegi ootamatuid kohti. Peale selle oli teatris mingid vanad mehed millest raamatus ei räägitud üldse. Ja kui Nemescek suri raamatus tulid pisarad silma, aga kui teatris seda nägin ei olnud see enam nii kurb kui arvasin. Ja Seegi oli teatris huvitav, et seal oli 4 näitlejat ja mängisid vahepeal Pal-tänava poisid ja vahepeal olid Punasärgid. Gerly :)

* * *

Mulle meeldis etenduses kõige rohkem see, et etendus oli võimalikult lihtsalt tehtud ja see, et etenduses mängis üks näitleja mitut tegelaskuju. Ma olen ise ka näidelnud ja ma olen aru saanud et ka ühte osa on ka päris raske mängida, kuidas siis ka mitut mängida? Sisus ei olnud suurt erinevusi peale alguse ja lõpu. Angela Kannukene 6.a klass

* * *

Mulle meeldis kõige rohekm näitlejad.

* * *

Mulle ei meeldi see Teartis. Et olime mina,Helle,Lilia lobisme palju,vähe vaatasid Teartis,Seal Teartis oli Natuke Lahke üks poiss nimi Boka. Boka on väga naljakas:) Gert Vahemäe 6.klass

* * *

Mulle meeldisid kõige rohkem näitlejad.Janos oli positiivne tegelane. Feri Ats oli ebameeldiva käitumisega. Kahju:( Nemescek suri,sest oli väga haige Eleriin 6klass:)

* * *

Mulle meeldis kõige rohkem etenduse juures Botaanikaaed. Kimmo Peetri 6.klass

* * *

Etendus oli väga huvitav. Just see et 4 näitlejat suutsid silmapilkselt ümberkehastuda. Etendusele andis juurde väga palju elav muusika. Mina arvan, et teatrietendus ja raamat pole võrdlemiseks.Teatrietendus annab olukorra edasi vürtsikalt ja vahel on ridalde vahale peidetud väga palju asju mis sõltuvad ainuüksi näitlejate diksioonist või lavastaja arusaamistest. Raamatus peab olema selgem ja põhjalikum kuna kui sa kirjutad ainult pealiskaudselt pole võimalik ette kujutada erinevaid situatsioone tõepäraselt. Jürgens

* * *

Jürgens olen sinuga nõus.Vastasid väga arukalt. Mulle meeldis sinu vastus.Õp.Katrin

* * *

mm... ma pole varem seda raamatut lugenud olen ainult seda ettendust näind:( huvitav oli... madli