Lugeda on mõnus
2004 / 2005


tagasi
Ühine teatrikülastus


Teisipäeval, 15. veebruaril 2005 käisime Viljandi Draamateatrisse Ugala vaatamas maailma seiklusklassika kullafondi kuuluvat piraadilugu "Aarete saar".

Etendus algas kell 14.00.
Pilet maksis 60 EEK.

Lavastuses lõi kaasa kogu Ugala meestevägi,  kesksetes rollides olid Priit Võigemast (Jim Hawkins) ja Peeter Jürgens (John Silver).
Pärast etendust oli õpilastel võimalik kohtuda näitlejatega, kelleks olid Priit Võigemast, Ott Aardam, Karol Kuntsel, Gert Raudsep ja Tarvo Vridolin. Näitlejad  rääkisid etenduse saamisloost ning vastasid arvukatele küsimustele. Saadi teada, kuidas Peeter Jürgens suutis terve etenduse ühel jalal kõndida, kas tõelises võitlusmöllus vahel üksteisele ka päriselt viga tehakse, milliseid naljakaid seiku mängimise käigus juhtub ja palju muud huvitavat.

Õpilaste arvamused:

Viljandis oli lahe

***
Väga tore ja huvitav etendus oli.see oli väga seiklusterikas ja natuke õudne kah:). Minu lemmik oli seal Jim (Priit Võigemast)noh ta oli küll peategelane juba selle pärast kindlasti aga ta oli etendusse nii süvenenud et mängis nagu päris elus:)
Eriti tore oli pärast kui sai näitlejatele igasuguseid küsimusi esitada......sai kohe nii palju teada mida ennem ei teadnud.kuidas sel puujalg kaptenil oli jalg kinnitatud et see paistaks nagu tõeline,ja muudki nende igapäevaelust.
See etendus oli kõige parem mida mina olen Ugala teatris üleüldse vaatamas käinud:) Aga omaltpoolt soovin nendele näitlejatele edu ka järgmistel toretate etemnduste mängimisel.
Liisa

***

See teater oli üks parimatest mida ma näinud olen! mulle meeldis see teater väga...   tekitas küll hirmu vahe peal aga oli vaga tore.)  ning see oli kah lahe kui sai küsimusi küsida!
tõesti oli väga tore oli igatahes.)
gerly.9

***

Vot see oli väärt etendus! Väga vahva oli. Hästi kaasakiskuv. Paugud küll ehmatasid natuke, aga mis sellest. Soovitage kindlasti kõigile ;)
Jaana

***

Minu meelest oli tegemist super hea etendusega!!!
Viljandis on üldse head etendused ning näitlejad on tõesti väga head. Antud etendus võttis su endaga sinna maailma kaasa, pani su kaasa elama.
Peale etendust, kohtumine näitlejatega oli väga vahva, nad olid väga sõbralikud ning nalja sai :)
Minule väga meeldis ! ! !
Marju

***

Mulle meeldis see etendus väga. Väga meldis mulle see näitleja kelle nimi oli John Silver. Ma imestasin kuidas ta sai nii kaua, terve etenduse ajal seda jalga üleval hoida.

***

Väga lahe teater oli Viljandis. MUlle isiklikult meeldis väga ning kui lõpus olid need küsimused näitlejatele, sain küll naerukrambid neist küsimustest, eriti see kui küsiti, KUS MALVINA ON?
Kuulge, kes seda õigupoolest küsis? Aga etendus oli igavesti vinge. Aga keda see Priit Võigemast siis lõppude-lõppuks mängis???  Mina igatahes sellest aru ei saanud.
TEELE

***

Tere kõik!!! Kuidas läheb. Kuidas teile teater meeldis. Mulle meeldis see väga.

***

See etendus oli väga põnev ja huvitav. Mulle meeldisid Jim ja John Silver. Jim oli väga julge ja ma arvan, et ta oleks oma elu selle kaardi eest andnud. Aga John Silver oli salakaval petis ja tal oli puust jalg. Mind huvitas kuidas ta oma jala pani niimoodi ,et oleks puust jalg. Pärast näidati ,et tal oli päris jalg rihmadega ülesse tõmmatud ja puust jalg oli põlvekohast ka rihmadega kinni. Ma soovitan seda etendust kõigile Seda näidatakse veel Eesti Draamateatris 28.veebruar.
Reimo Kivinurm

***

Tere kõik! Etendus oli tore. Tegelastest olid mõned näitlejad tuttavad. Näiteks Priit Võigemast. Huvitav oli see et lava taga näitas erinevaid pilte nagu saart, merd, laeva ja teisi asju. OLi nagu filmis. Kent 7.b

***

See etendus oli lihtsalt üle kõige. Mulle igatahes see meeldis vägagi ja ma sooviksin kunagi veel midagi selle laadset vaatama minna.
Kristjan

***

Minule meeldis see etendus väga kuna seal oli palju pauke ja tossu ning mulle meeldivad paugud. Eriti meeldis mulle Priit Võigemast, kes oli parim näitleja terves etenduses. Veel meeldis mulle intervjuu peale etendust, sest siis sai päris palju huvitavaid asju teada. Kahju et nii vähe kestis
Marek

***

Väga tore etendus, oli põnev jälgida. Pean mainima, et olen näinud "Aarete saare" filmiversiooni(1950ndatel USAs tehtud). Filmis John Silverit mänginud ja etenduse näitleja olid väga sarnased. Näitlejatel oli ka endal ilmselt seda näidendit huvitav mängida. Väga head olid võitlusstseenid.
Hardo

***

Tere!
Etendus oli vahva ja meile meeldis see väga. Piraadid nägid hirmuäratavad välja. Võitlusstseenid olid hästi mängitud ja tõepärased. Näitlejatest meeldis meilegi kõige enam Priit Võigemast, aga ka ülejäänud olid toredad. Näitlejatega kohtumine oli huvitav, kuulsime ja nägime palju põnevat. Näiteks Karol Kuntseli soeng oli vinge ;)
Ingrid ja Kai

***

Mulle meeldis "Aarete saar", sest püsse oli ja püssipauku. "Ugala" teatrimaja on ilus, suur ja punast värvi. Mõõgad olid teravad. Inimesi oli väga palju. Oli õnnelik lõpp.
Martin 5.klass

***

Esimest korda olin Viljandi teatris "Ugala". Seal oli teatrietendus "Aarete saar" ja seal oli põnevust. Seal oli nagu päris püssipauk. Ma tean meest teatrietendusest, kelle nimi on Priit. Priit mängib Buratinot ja nüüd ka "Aarete saares". See oli huvitav teatrietendus, sest lõpp oli õnnelik. Mulle meeldib Viljandis.
Kimmo Peetri 5.klass
21.02.05.a.

***

Ma olin esimest korda Draamateatris "Ugala".Seal oli püssipauke. Krister 5klass

***

Tere! Olin esimest korda 15.veebruaril Viljandis .Mulle oli huvitav teatrietendus, nagu päris püssipauk.. Laval olid laev, meri, lained, vihm, äike. Mereröövleid oli palju. Veel meeldis kunstveri kehal.
Eleriin
5klass...
23.veebruar

***

Ma käisin esimest korda Ugala teatris. Seal oli küll huvitav. Seal oli põnev. Seal oli ka päris pikad mõõgad ja püssipauk. Ma teadsin, et ühe mehe nimi on Jim. Ühel mehel oli üks jalg, tal oli puujalg. Etenduses olid mereröövlid. Neil olid päris mereröövli riided seljas. Lilia
5.klass
23.veebraur

***

See oli draamateatris "Ugala" ja mulle meeldis see etendus! Ma kuulsin püssipauke. See oli huvitav. Laval oli suur laev . Mees oli puujalaga 2 tundi.
Fredi Karindi
5.klass

***

Tere!
Ka mullegi meeldis see etendus. Minu lemmik oli Priit Võigemast ja tema roll Jim. Südamlik ja armas karakter.
Laura

***

Tere kõigile, kes osalevad LOM-is!
meie klassist 3õpilast ja mu venna klassist käisid Viljandis Ugalas.
Viljandi on armas väikelinn. Sõitsime bussiga umbes 2 tundi. Jõudsime Viljandisse. Mulle on tuttav Viljandi linn, sellepärast et 2aastat tagasi käisin ka Viljandis LOM-is. Etendus oli Aarete saar. Seal oli üks tõlkija. Meie vaatasime etendust ja vahel ka tõlkijat. Mulle meeldis küll. Tore oli, et mehed olid mõõkadega. Mulle meeldis vaadata, et kuidas nad mõõkadega võitlesid. Aga kui istusin kaua, siis mul pepu hakkas valutama:P Mul oli hea meel, et sain näha lahedat kaks tüdrukut Viljandist.
Gretel 6.klass

***

Mulle meeldis etendus "Aarete saar" väga. Eriti meeldis vanamees, kes armastas juustu. Näitlejatega kohtumine oli ka vahva. Viipekeelt oli huvitav jälgida.
Grettel

***

Ma vaatasin etenduse lõpuni.Varem ma lugesin seda raamat ,aga teatris oli etendus teistmoodi.Tõlk viiples kaunis viipekeeles. Etenduse lõpus kohtusime näitlejatega ja rääkisime,kuidas etendust teha.Mulle meeldis see etendus.
Jari

***

Vaatasin näidendit Aarete saar Ugala teatris ja tõlki. Siis etendus lõppes ja me vestlesime näitlejatega. Mulle meeldis tõlgiga rohkem, sest ta viiples ilusti. Mul oli alguses igav, aga hiljem läks huvitavamaks.
Monika