2008 / 2009

Kevadpidu Kadrinas
24.aprillil 2008.a.

24. aprillil tehti projekti  „Lugeda on mõnus“ 9. tegevusaastast kokkuvõtteid Kadrina Keskkoolis. Erinevatest Eestimaa paikadest olid kohale sõitnud   kooli õpilased ja nende väsimatud juhendajad.

Traditsiooniliselt esitasid kõikide koolide lugejad oma lühidramatiseeringuid õppeaasta jooksul  jututoas analüüsitud raamatute põhjal. Meeldejäävamad olid Tartu Kurtide Kooli lühifilmina esitletud pantomiimetendus “Tuhkatriinu“ ainetel, Tallinna Õismäe Vene Lütseumi veatus eesti keeles esitatud pildikesed „Kevadest“ ning Tõrva Gümnaasiumi noormehe lühimonoloog etendusest „Säärane mulk“. Kuulamist ja nauditavat vaatamist jätkus.

Seejärel käidi rühmadena tutvumas Kadrina vaatamisväärsustega. Selgus, et selles väikeses alevikus elab rohkem elanikke (u. 50000)  kui nii mõneski  Eesti väikelinnas. Oma silmaga õnnestus kõigil ära näha ka maailmas ainulaadne oma maa emakeelele pühendatud ausammas. Ekskursioonil tegutsesid asjatundlike giididena Kadrina kooli õpilased.

Kuuldu- nähtu tasus hoolega meelde jätta, sest talletatud teadmisi küsiti koolide segavõistkondade käest viktoriinil. Omamoodi elevust tekitas pikkuse järgi pika- pika rea moodustamine, et õpilased õnnestuks võistkondadesse jagada. Rivi kulges ühest saali otsast kaarega teise ning saba lookles saaliuksest välja…

Juba traditsiooniliste üritustena projekti lõpupidudelt on veel märkimata ühine lõunasöök, seejärel koolimajaga, mis oli tõeliselt mastaapne ning milles segunesid nõukogude ajast pärit vana ja eurolikult uus, tutvumine, kokkuvõtted ja kiituskirjade, auhindade jagamised. Enne koduteele asumist söödi veel ühiselt kringlit.

Õpetajate seast jäi järjekordselt kõlama mõte, et kogu aeg on küll kiire, aga järgmisel aastal tahaks uute ja vahvate mõtetega ja uue hooga taas tegutsema hakata!

Päevakord

11.30-12.00  saabumine Kadrinasse

12.00             kodutööde esitamine (5-minutine dramatiseering ühe sel aastal loetud raamatu katkendi põhjal.)
13.00             kultuurilooline jalutuskäik Kadrinas
14.15             lõuna
15.00             viktoriin
15.30             tutvumine kooliga
16.00             kokkuvõtete tegemine, aasta lõpetamine
               kringli söömine

Palun võtke kaasa vahetusjalanõud!

Toiduraha on 25 krooni inimese kohta (sisaldab lõunat ja kringlit). Raha palun kanda 17. aprilliks Anneli Särg arvele ( vaata saadetud kirja).

Kes tuleb ühistranspordiga, siis Rakverest tuleb Kadrinasse buss nr 16 (Rakvere-Tapa) kell 11.00 ja Tapalt tuleb Kadrinasse buss nr 16 (Tapa-Rakvere) kell 11.30.

Kaunist kevadet ja kohtumiseni Kadrinas!

Merike ja Anneli Kadrinast